Rotulių skyriaus

Naudingos nuorodos

112 pagalba

vaiku linija

igfx401777

smm

 

 

Sveikatiada logotipas

 


 

 

 

Peržiūrų statistika:

Mes turime 11 svečius online

Nemokamas lankytojų skaitliukas

Pamatyti, sužinoti, suprasti...
       Jau keletą metų „Pelėdžiukų“ grupė turi tradicines, įvairiau pažymimas datas: pašto darbuotojų sveikinimas, vaikų knygos dienos paminėjimas, „širdelių dienos“ linksmumai ir kt. Spalio mėnesį pradedame savo pažintines išvykas.
        Ne kiekvienam iš mūsų pasiseka būti sveikam, gražiam, turėti gerų draugų. Kartais atrodo - tartum, kažkas nulemia mūsų likimus, o kartais įvairiose situacijose tenka vienaip ar kitaip nukentėti. Ir aklumas ne visada būna įgimtas. Įvairių nelaimingų atsitikimų metu dažnai nepagydomai sutrikdoma sveikata, netenkama regėjimo.
       Spalio 15-oji - Baltosios lazdelės diena. Vaikams skirta užduotis – trumpai pasėdėti visiškai užsimerkus, užrištomis akimis, atrodė keistoka. Paklausus, ką jie tuo metu matė, galvojo, atsakymai buvo įvairūs: mąstė apie pomidorus, apie mamytę, apie saldainius, matė vandenį, gėlytes, drugelius...Sunku suvokti, kad yra žmonių, kurie nė trumpam negali išvysti dienos šviesos. Neteko vaikams matyti ir žmonių, vaikščiojančių su baltąja lazdele, kuri „rodo“ kelią. Grupėje aptarėme, kad tokiems žmonėms yra nesmagu, kad negalima iš jų šaipytis ir išsiruošėme į Jurbarkų biblioteką. Įdomu buvo pasiklausyti bibliotekininkės pasakojimo apie mažą berniuką Brailį, kuris vaikystėje neteko regėjimo. Kad aklieji skaito, mažoms galvelėms suvokti taip pat buvo sunku, o pamatyti jų raštą, paliesti – labai smalsu. Visai kitoks raidynėlis...
      Sugrįžę pasižadėjome labai saugoti savo ir šalia esančių sveikatą, o kad neatsitiktų nelaimių – saugiai elgtis su įvairiais buityje naudojamais daiktais.
      Lapkričio mėnesį tęsėme savo pažintines keliones. Artinantis Vėlinėms, kalbėjomės „kur išeina ir negrįžta žmonės“. Nusprendėme aplankyti tą vietą. Vaikai pastebėjo, kad ant kapų daug baltos spalvos gėlių, kai kur dar dega žvakutės...
     Grįžtant atgal į darželį pro ligoninę, stabtelėjome prie greitosios pagalbos automobilio, pasiklausėme medikės pasakojimo.  Buvo įdomu.
 
Auklėtoja Daiva Adomaitienė
 
Foto akimirkos: