Rotulių skyriaus

Naudingos nuorodos

112 pagalba

vaiku linija

igfx401777

smm

Eduka

 

Sveikatiada logotipas

 


 

 

 

Peržiūrų statistika:

Mes turime 7 svečius online

Nemokamas lankytojų skaitliukas

Pažintis su gamtos paslaptimis
Trečiadienis, 28 rugsėjo 2016 16:03
      Rugsėjo 27-ąją dieną paskyrėme gamtos paslapčių pažinimui. Pas mus atvyko Palangos insektariumo, vienintelio Lietuvoje specializuoto nariuotakojų zoologijos sodo, atstovai, kurie pristatė edukacinę programą „Nariuotakojai mokykloje“. Mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti gyvus egzotiškus eksponatus: vorus, vabalus, gyvalazdes, maldininkus, tarakonus, šimtakojus. Ir mokiniai, ir mokytojos klausėsi įdomių pasakojimų apie nariuotakojų gyvenimą, o drąsesnieji galėjo palaikyti šiuos gyvius savo rankose.
       Po pietų išvykome į ekskursiją. Juk rugsėjo 27 – Pasaulinė turizmo diena. Nuvažiavome į Viešvilės valstybinį gamtinį rezervatą, kur mus pasitiko ekologė A. Uselienė. Pasiskirstėme į dvi grupes, ir, lydimi gidų, pasukome pažintiniu taku.
       Ekskursijos metu sužinojome ir pamatėme daug įdomių, naujų dalykų. Vaikai smalsiai apžiūrinėjo nematytas pušis su apykakliniais kamienais, su žieve, panašia į krokodilo odą, stambialapį, stambiakamienį papartį, kurio ūglius galima net valgyti. Berniukai susikaupę matavo durpių sluoksnį. Buvo malonu įkvėpti ore tvyrantį gailių, ekologės linksmai vadinamų „stirnaičių kvepalais“, aromatą.
       Mokiniai sužinojo, kad gamtinis rezervatas įkurtas 1991 m., užima 3216 ha plotą. Jo įkūrimo tikslas – išsaugoti natūralią Viešvilės upės baseino ir Artosios bei Gličio pelkių gamtą su faunos ir floros gausybe.
      Tokių, civilizacijos beveik nepaliestų, gamtos vietų mažai belikę mūsų šalyje. Labai džiaugiamės ten pabuvę. Grįžome kupini malonių įspūdžių ir naujos patirties.
      Mokinių ekskursija į šį unikalų lietuviškos gamtos kampelį - viena iš projekto "Judėsime, sportuosime - sveiki, laimingi augsime", finansuojamo Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis, veiklų.
 
Mokytoja Regina Abromikienė,
projekto koordinatorė Vida Juzikienė
 

Foto akimirkos: