Rotulių skyriaus

Naudingos nuorodos

112 pagalba

vaiku linija

igfx401777

smm

Eduka

 

Sveikatiada logotipas

 


 

 

 

Peržiūrų statistika:

Mes turime 29 svečius online

Nemokamas lankytojų skaitliukas

  • Viešnagė pas senelius"
  • "Augsiu sveikas - būsiu laimingas"
  • "Suvalkietiškų melodijų pynė"
  • "Netingėk - sportuok, judėk!"
  • "Su Mokytojo diena!"
  • "Su Mokytojo diena!"
  • "Baltosios lazdelės diena"
  • Sporto šventė"Žiemą išlydint"
  • "Mažoj širdelėj - Lietuva
Apie fizinį aktyvumą
        Fizinis aktyvumas – bet kokia žmogaus kūno judėjimo išraiška, sukelianti didesnę medžiagų apykaitą negu ramybės būklėje. Fizinis aktyvumas yra būtina ir neatskiriama sveikos gyvensenos dalis, teigiamai veikianti vaiko, o vėliau ir suaugusiojo sveikatą. Fizinis pasyvumas plačiai pripažintas kaip vienas pagrindinių rizikos veiksnių, lemiančių sergamumą lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis.
Ypač svarbūs yra socialiniai veiksniai, gyvenimo sąlygos ir auklėjimas. Todėl pati didžiausia atsakomybė ir tenka vaikui ar paaugliui artimiems žmonėms:– tėvams, pedagogams ir draugams. Nuo jų požiūrio į fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenseną, nuo jų žinių, nuo jų pačių rodomo pavyzdžio priklauso vaikų sveikata ir fizinis aktyvumas. Kad vaikai susidomėtų ir įsitrauktų į ilgalaikę fizinio aktyvumo veiklą, ypač svarbi yra jos įvairovė, spalvingumas, asmeninis aktualumas.
      Svarbiausia yra visais įmanomais būdais skatinti, palaikyti, stimuliuoti natūralų vaiko poreikį judėti. Privalomų kūno kultūros pamokų pakankamam fizinio aktyvumo lygiui padidinti tikrai neužtenka, todėl ypač didelis dėmesys turi būti skiriamas fizinio aktyvumo skatinimui po pamokų.
      Padidinti vaikų ir paauglių fizinį aktyvumą galima mokykloje (ypač pertraukų metu), laisvalaikiu namuose. Aktyvaus laisvalaikio pavyzdžiai: mėgėjų krepšinis, futbolas, tinklinis, badmintonas, plaukimas, pramoginiai ir sportiniai šokiai, važiavimas dviračiu, greitas ėjimas pėsčiomis, lipimas laiptais, važiavimas riedučiais ir daugelis kitų aktyvių vaikiškų žaidimų. Naudingi ir namų ruošos darbai: langų plovimas, grindų plovimas, automobilio plovimas, dažymas, apsipirkimas parduotuvėje, pasivaikščiojimas su naminiais gyvūnais, visi sodo ir aplinkos priežiūros darbai ir kt.
Net ir silpnesnės sveikatos, turintys nedidelių raidos sutrikimų ar nutukę vaikai gali kuo puikiausiai dalyvauti įvairiose fizinio aktyvumo veiklose. Tik kartais gali tekti pasikonsultuoti su specialistais ir skirti tokiems vaikams daugiau dėmesio ir laiko.
      2018 – 2019 m. m. Jurbarkų darželyje mokykloje veikia neformaliojo švietimo sporto (dziudo) būrelis, įgyvendinamas projektas ,,JUDĖSIME, SPORTUOSIME – SVEIKI, LAIMINGI AUGSIME‘‘, finansuojamas Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.
Prašome paraginti savo vaikučius ir patiems aktyviai dalyvauti visuose darželio-mokyklos sveikatinimo ir aktyvaus judėjimo veiklose.
 
                                                                                                                                                                          Pagal Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro informaciją
                                                                                                                                                     parengė Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro
                                                                                                                                              mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Danutė Kriščiūnienė