Gruodžio 5 dieną  vyko seminaras „Sveikatos keliu ženkime kartu“, skirtas Jurbarko rajono ikimokyklinio, pradinio  ugdymo pedagogams, ugdymą kuruojantiems vadovams, mokyklų  sveikatos priežiūros specialistams, tėvams, kitiems ugdymo įstaigų darbuotojams.

Paskaitą „AUGALŲ JOGA“ skaitė fitoterapeutas, liaudies medicinos ekspertas Virgilijus Skirkevičius. „Gamta mums suteikia visas reikiamas priemones padėti sau tiek sergant, tiek esant sveikam. Svarbiausia žinoti, kuo ir kaip gydytis prireikus pagalbos“, –  teigė žolininkas.

Paskaitos metu taip pat buvo gvildenamas klausimas: kaip keičiasi žmogaus gyvenimas ir jo kūnas kas 7 metus, kad šių gyvenimo etapų išmanymas gali padėti žmonėms užkirsti kelią įvairiems sveikatos negalavimams. Pasak vaistininko,   li­gų užuo­maz­gos pra­si­de­da ne fi­zi­nia­me kū­ne, o sub­ti­les­niuo­se sluoks­niuo­se. Li­gų prie­žas­tys daž­niau­siai bū­na dva­si­nės: su­tri­ku­si har­mo­ni­ja su ap­lin­ka ir dėl to ky­lan­tys pyk­tis, pa­vy­das ir bai­mė. „Žmogų išgydyti gali tik pats žmogus. Jis turi turėti valią keisti savo gyvenseną, mitybą ir elgseną“, – reziumavo lektorius.                      

Pertraukėlės metu prie arbatos puodelio jis dalinosi savo žiniomis ir praktiniais patarimais apie vaistinių augalų paruošimą ir panaudojimą sveikatos gerinimui ir stiprinimui.

Antroje seminaro dalyje Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė, lektorė Sigita Kriaučiūnienė savo paskaitoje „SVEIKA GYVENSENA – KELIAS Į LAISVĘ IR NEPRIKLAUSOMYBĘ“ kalbėjo apie sveikos gyvensenos įtaką gyvenimo kokybei. Lektorė teigia, kad, sutelkus valią ir turint noro, savo gyvenimo būdą galima nesunkiai pakeisti ir tapti LAISVU ŽMOGUMI nuo įvairių priklausomybių: saldumynams, svaigalams, greitam maistui, pasyviam poilsiui prie kompiuterio ar televizoriaus ir  kitų dalykų, kurie neleidžia gerai jaustis ir gyventi sveiką pilnavertį gyvenimą. Iš tėvų pavyzdžio turi mokytis vaikai.

Šis seminaras – baigiamasis šių metų projekto „Judėsime, sportuosime – sveiki, laimingi augsime“ renginys. Projektas finansuojamas iš Jurbarko rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų.