Nuo lapkričio 7 iki gruodžio 9 dienos dalyvaujame respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų ugdytinių bei mokytojų projekte “STEAM – galimybė tyrinėti ir atrasti”. Tapti partneriais šiame projekte mus pakvietė organizatoriai – Raseinių rajono Ariogalos lopšelis-darželis. Projektas organizuojamas 5 etapais, kiekvieną savaitę po skirtingą STEAM komponentą: I savaitė – S (gamtos mokslai), II savaitė – T (technologijos), III savaitė – E (inžinerija), IV savaitė – A (menai), V savaitė – M (matematika). Projekte dalyvaujantys ugdytiniai ir mokytojai atlieka pasirinktas STEAM užduotis pagal savaitės temą. Kiekvieną penktadienį nuotoliniu būdu per ZOOM programą vyks susitikimai ir savaitės refleksija bei gerosios patirties dalybos. Projektas baigsis dalyvių apsilankymu STEAM centre Tauragėje, pažintinėje edukacijoje su bandymų demonstracijomis.

Norėdami pavartyti nuotraukų albumus, paspauskite ant nuotraukų.

I savaitė – S – Gamtos mokslai

II savaitė – T – Technologijos.

Jų pagalba vaikai susipažino su metų laikais. Buvo naudojamas telefonas, interaktyvus ekranas, multimedija. Dar šią savaitę buvo atliekami bandymai: dažų maišymas su skutimosi putomis. Su šiuo mišiniu vaikai dažė “medžius”. Vėliau su pienu piešė pienu metų laikus, degino piešinio lapą su žvake, kad pasirodytų vaizdas.

III savaitė – E – Inžinerija

Ši savaitės darbai- inžinerija. Su vaikais keliavome nuo paprastų statinių iki sudėtingesnių. Praktinėje veikloje jie susipažino su meistro lagaminu, Iš geometrinių figūrų statė “Vaikystės miestą”. Su dideliu susidomėjimu triūsė prie mobilaus namo ,kurį nutarėme panaudoti Kalėdų vaidinimui. Daug informacijos radome apie įvairius statinius enciklopedijos, naudodami multimedija.

Mažieji Rotulių inžinieriai pasipustė delniukus ir įkūrė tikrą svajonių miestą. Prie namelių projektų teko padirbėti ir tėveliams. O kaip suprojektuoti ir įrengti miestą, kelius, tiltus ir apšvietimą vaikai idėjų turi su kaupu.