Ruduo vėl sukvietė į poezijos ir muzikos šventę „Posmai rudenėliui“ gausų būrį vaikų ir pedagogių iš rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Šį kartą šventė buvo ypatinga.  Joje dalyvavo visų vaikų mylimi knygelių personažai – Kakė Makė ir Netvarkos Nykštukas.

Netvarkos Nykštukas spėliojo “dėl ko čia susirinko toks gausus vaikų būrys”, samprotavo, kad paukščiukais, lapeliais, moliūgu, voverytėmis, vabaliukais lietaus lašeliais ir kitais personažais persirengę vaikai, turbūt, yra knygelių iliustracijos…, o jų deklamuojami eilėraštukai , dainuojamos dainelės – knygelės turinys… Taip dainelė po dainelės, posmelis po posmelio visi kartu sukūrėme gražią ,,šventę – knygą“ – „Posmai rudenėliui“.  

Kakė Makė ir Netvarkos Nykštukas ne tik šauniai vadovavo šventei, bet ir organizavo „proto mankštą“,  Nykštuko viktoriną. Vaikai turėjo pasukti galvas, kad atsakytų į įvairius klausimus apie knygos: kas jas rašo , kas ir kaip iliustruoja, kokia didžiausia pasaulio knyga ir kitus „suktus“ klausimus.

Taip tradicine tapusi šventė susiliejo su  „Knygų iliustravimo edukacine programa“, kuri vykdoma pagal Jurbarkų darželyje-mokykloje įgyvendinamą vietos projektą, finansuojamą iš EŽŪFKP ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų – „Tėvų ir pedagogų bendradarbiavimo tinklo sukūrimas“.

Tikimės, kad ir šventė, ir edukacinė programa suteikė dalyviams gerų emocijų bei žinių apie tai, kaip gimsta knygelės, įžiebė norą skaityti ir saugoti jas.

O linksmieji knygelių personažai – Kakė Makė ir Netvarkos Nykštukas – lapkričio 7 dieną keliauja į svečius pas mūsų kaimynus ir projekto partnerius – į Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinę mokyklą ir Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinę mokyklą, kur vyks „Knygų iliustravimo edukacine programa – kūrybinės dirbtuvėlės“ su pradinių klasių mokinukais.

Paspaudę ant nuotraukos atversite albumą